| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Technique | Casting And Forging |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Part Name | Bottom Track Chain Roller |
| Part No | EX2500 EX2600 |
| Color | Customized |
|---|---|
| Weight | 45KG |
| Warranty Time | 2000hours |
| Material | 50mn/40mn2 |
| Hardness | HRC50-60 |
| Oem Service | Available |
|---|---|
| Condition | 100% New |
| Impact Strength | 73J |
| Oem | Available |
| Machine | Komastu Excavator |
| Technique | Casting And Forging |
|---|---|
| Apply To | Komatsu Excavator |
| Color | Black |
| Weight | 100kg |
| Category | Undercarriage Parts |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Apply To | Komatsu Excavator |
| Place Of Origin | Fujian, China |
| Weight | Optional |
| Color | Black |
| Material | 40 Mnb |
|---|---|
| Application | Excavator Undercarriage Parts |
| Product Color | Black |
| Weight | 80kg |
| Apply To Model | Komatsu Excavator |
| Warranty | 2000 Hour |
|---|---|
| Place Of Origin | Fujian, China |
| Weight | 70kg |
| Color | Black Or As Customer's Requirement |
| Process | Forging /Casting |
| Technique | Casting And Forging |
|---|---|
| Part No | R9100 |
| Apply To | For Liebherr Excavator |
| Color | Black |
| Weight | 100kg |
| Material | 40 Mnb |
|---|---|
| Application | Excavator Undercarriage Parts |
| Size | Standard |
| Feature | High Load Capacity, Long Service Life |
| Product Color | Black |
| Technique | Casting And Forging |
|---|---|
| Part No | PC3000 |
| Apply To | For Liebherr Excavator |
| Color | Black |
| Weight | 100kg |